پستانک

فیلـتر

نمایش 1–24 از 51 نتیجه

پستانک

آیا تا به حال به کاربرد پستانک فکر کردید؟ پستانک وسیله ای است که برای مکیدن بچه و نوزاد در خرد سالی به اونها داده می شه. این وسیله که به نوعی خرید همیشگی خانواده هاست یه فوایدی داره که به اونها اشاره خواهیم کرد. پستاک یا به اصلاح خودمونی پستونک وسیله ای که به دلیل شباهت به پستان مادر حس مکیدن بچه ها رو تامین می کنه. ممکنه براتون سوال پیش بیاد که بچه ها اصلا برای چی دوست دارند در حال مکیدن باشن. باید بگم که مکیدن به بجه ها حس امنیت و آرامش می ده طبق تحقیقات انجام شده بچه ها از زمانی که در شکم مادرشون هستن شروع به مکیدن انگشتشون می کنن. پس اولین فایده ای که این محصول داره دادن حس امنیت و آرامش به کودک می باشد. فایده ی دیگه ای که داره اینه که کمک می کنه نوزاد دل درد ها و کولیک ها رو تحمل کنه. در واقع علاوه بر افزایش صبر نوزاد باعث کاهش دل درد ها هم می شه. آرامش و راحتی که نوزاد با مکیدن پستانک دریافت می کنه باعث میشه کودک خواب راحت و آرامی داشته باشه.

آیا پستانک برای نوزاد مضر است؟

ممکنه بگید با این همه فایده، پستانک برای بچه ضرر هم داره؟ باید بگم که پستانک هم مثل هر وسیله ی  دیگه ای در صورتی که درست انتخاب نشه می تونه مضر باشه. خانواده ها برای انتخاب همه ی وسایل نوزاد باید دقت کنند که استاندارد های لازم رو داشته باشن.

ویژگی های پستانک استاندارد

 یه پستانک استاندارد اول از همه باید از مواد با کیفیت و بی خطر مثل سیلیکون طبیعی تولید شده باشه. دوما سبک باشه و بلند کردن اون برای بچه سخت نباشه. سوما لبه های اون تیز و برنده نباشه و به بچه آسیب نرسونه. علاوه بر این باید مناسب فک و دهان نوزاد ساخته شده باشه و نوزاد با اون احساس راحتی کنه. نکته آخر هم اینه که فضا و درز هایی برای راحت نفس کشیدن بچه داشته باشه. اینا استاندارد هایی هستن که خانواده ها هنگام خرید این محصول باید به اونها توجه کنن. پستانک غیر استاندارد می تونه کودک رو دچار مشکل کنه . علاوه بر این استاندارد ها، خانواده ها باید بدونن که چه زمانی از این محصول استفاده کنند برای دونستن جواب این سوال ادامه مطلب رو از دست ندید !!!!.

چه زمانی از پستانک استفاده کنیم؟

در کنار استاندارد های یه پستانک، زمان استفاده از اون هم مهمه. ممکنه با استفاده ی نادرست حتی با داشتن محصول استاندارد ممکنه کودک شما آسیب ببینه. اول از همه باید توجه کنید که زمان استفاده از این وسیله تا 2 الی 4 سالگی هست  و کودک بعد از این زمان نباید از پستانک استفاده کنه. علاوه بر این وسیله به هیچ عنوان جایگزین شیر و تغذیه نوزاد نمی شه و بعد از شیر خوردن کامل، نوزاد می تونه از این محصول استفاده کنه.

بهترین برند های پستانک

برند های زیادی هستند که انواع پستانک (ارتودنسی، بادامی و سرگرد) رو با قیمت و تنوع بالا تولید می کنن که ما در ادامه این مطلب به بهترین اونها اشاره می کنیم .

  • سواوینکس ( SUAVINEX )

  • تویست شیک ( Twistshake )

  • لاوی ( Lovi )

  • دکتر براون ( Drbrowns )

  • اونت ( Philips Avent )

  • یومی ( Umee )

  • چیکو ( chicco )

اطلاعات بیشتر ...